Jak korzystać z funkcji poprzedników operacji?
W tym artykule dowiesz się czym są poprzednicy operacji i jak z nich korzystać.
Więcej o poprzednikach operacji dowiesz się też z filmu 🎬
Zlecenia produkcyjne dla których poprzednia operacja nie została jeszcze wykonana, są oznaczone na planie produkcyjnym ciemnym kolorem. Na przykład dopóki pracownik na Wycinaniu nie dokończy pracy, pracownicy na Zaginaniu zobaczą to zlecenie jako oznaczone ciemnym kolorem. Poza takim oznaczeniem, pracownik innej hali/operacji widzi na jakim etapie jest poprzednia operacja i ile elementów zostało wykonanych (np. czy nie może przejść do pierwszego elementu z wycinania, aby rozpocząć zaginanie :
Ta operacja ma białe tło i to jest informacja, że jest to nasza pierwsza operacja. Następne zadanie produkcyjne jest zaznaczone ciemnym tłem i czeka na wykonanie pierwszej operacji.
Gdy pracownik zakończy pracę na danej maszynie, musi kliknąć swoje zadanie produkcyjne i wpisać swój kod PIN lub kartę RFID oraz ile sztuk wykonał i druga operacja otrzyma białe tło (oznacza to, że poprzednia operacja została wykonana)
🤓 WAŻNE: Pracownik może rozpocząć operację, której poprzednik nie zakończył, jednak będzie widać ciemne tło, ale z migającym znakiem wykonania i przypisanym pracownikiem.
Jak ustawić poprzedniki operacji?
Widok poprzednika można włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie - nawet w widoku wyłączonym domyślna kolejność wykonania jest zapisywana z każdym nowym planowanym produktem z uzupełnioną technologią.
Możesz ręcznie ustawić poprzedników operacji. Jest to przydatne, gdy chcesz, aby wszystko (wszystkie zadania produkcyjne) były wykonywane na dokładnej maszynie, a następnie rozpoczynasz zadania produkcyjne na innej maszynie. W takim przypadku musisz edytować dokładne zadanie produkcyjne. Po wejściu w jego edycję zobaczysz opcję ręcznego ustawienia poprzednika.
Można ustawić operację z innego produktu jako poprzednika (kiedy chciałbyś je pogrupować według narzędzi). Poprzednikiem może być dowolne zlecenie na planie produkcyjnym
Widok poprzednika można włączyć / wyłączyć w opcji dostosuj (prawy górny róg) lub w głównych ustawieniach programu.
Co warto zobaczyć? Możesz dostosować swoje kafelki (ogólne i oczekujące), klikając przycisk Dostosuj na planie produkcji, jak na poniższym ekranie:
Piąteczka 🙋♀️ - ekipa Prodio!